black and white picture of man feeling chest pain


Zapobieganie chorobom serca

Jeśli chcemy zapobiec lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia należy prowadzić zdrowy tryb życia, czyli:

  • być aktywnym fizycznie
  • zdrowo i racjonalnie odżywiać się, myśleć o tym co jemy
  • odpoczywać i rozładowywać stresy
  • nie nadużywać alkoholu, nie palić papierosów
  • myśleć profilaktycznie

Ponieważ żywność, którą spożywamy nie jest w pełni wartościowa i normy żywieniowe, które zostały ustalone kilkanaście lat temu nie pasują do zapotrzebowań jakie mamy obecnie. Dlatego tak istotna i niezbędna jest suplementacja naszej diety, czyli codzienne spożywanie produktów, tzw. suplementów diety.
Suplementy diety nie są lekami, są to produkty, które powinniśmy jeść codziennie, po to aby wszystkie procesy metaboliczne w naszym organizmie, w każdej komórce zachodziły prawidłowo.

omega3 capsules

Co powinniśmy sobie dostarczać z dietą i w postaci sumplementów?

– Witaminy rozpuszczalne w tłuszczacj
– Bioflawonoidy – są to substancje różnego rodzaju i różnego pochodzenia, których zadaniem jest wspomaganie efektu działania witamin i najczęściej w sposób naturalny występując np. w owocach i warzywach współtowarzyszom witaminom https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewydolno%C5%9B%C4%87_serca. Posiadają niesamowite zdolności antyoksydacyjne Efekt terapeutyczny wspólnego działania bioflawonoidów wraz z witaminą C -pozyskiwaną z owoców dzikiej róży – oferowaną przez firmę CaliVita International, jest 100-krotnie wyższy niż w przypadku czystej witaminy C kupionej w aptece. Kupując czystą witaminę C nie dostarczamy wspomagaczy, czyli bioflawonoidów, a czysta witamina C sama bez nich nic nie zrobi. Jeśli pozyskuje się witaminę C z naturalnych źródeł, to pozyskuje się je w całości, pozyskuje się ekstrakt, a nie czystą syntetyczną substancję chemiczną z taśmy produkcyjnej https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewydolno%C5%9B%C4%87_serca.
– Kwasy tłuszczowe, np Omega3
– Składniki mineralne: wapń, magnez – które stanowią środowisko zewnętrzne i wewnętrzne każdej komórki; Selen, cynk – jeden z najsilniejszych antyoksydantów, jest koenzymem bardzo wielu procesów komórkowych.
Miłorząb japoński, różeniec górski, lecytyna – to suplementy, które powinniśmy stosować jako profilaktykę chorób układu krążenia.

Rate this post