black and white picture of a man covering his face with hands


Nadciśnienie tętnicze – co to właściwie jest?

Nadciśnienie tętnicze to choroba układu krążenia, która charakteryzuje się – jak zresztą sama nazwa podpowiada – zbyt wysokim ciśnieniem krwi. W Polsce na tę przypadłość choruje ponad 8 milionów osób, a co roku z powodu nadciśnienia umiera ponad 170 tys. osób. Choroba jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ przebiega właściwie bezobjawowo, dlatego nadciśnienie nazywane jest „cichym zabójcą”. Statystyki jasno dają do zrozumienia, że zbyt wysokiego ciśnienia nie wolno bagatelizować i warto jak najszybciej znaleźć odpowiednie leki na nadciśnienie.

Nadciśnienie – przyczyny

Przyczyny nadciśnienia tętniczego można podzielić na dwie podgrupy: przyczyny pierwotne (wrodzone) i wtórne (nabyte). W przypadku obu grup skuteczne będą odpowiednie leki na nadciśnienie, ale o tym za chwilę. Co ciekawe, przyczyny wtórne to jedynie 10% wszystkich przypadków. Znaczną większość stanowią uwarunkowania genetyczne i środowiskowe. Wśród przyczyn wtórnych można natomiast wymienić:

 • miażdżycę
 • schorzenia nerek
 • choroby mózgu
 • zaburzenia gruczołów dokrewnych
 • stres
 • otyłość
 • nałóg nikotynowy

Nadciśnienie – objawy

Jak już zostało wspomniane – nadciśnienie jest przypadłością właściwie bezobjawową. Można je wykryć tylko poprzez odpowiednie badania, które należy wykonywać regularnie (zwłaszcza, gdy jest się w grupie ryzyka). Leki na nadciśnienie nie niwelują zatem żadnych objawów, tylko mają za zadanie obniżyć ciśnienie krwi do prawidłowego poziomu. Czasem wymienia się objawy nadciśnienia, jednak warto podkreślić, że są one niezwykle rzadkie, a ponadto mogą to być symptomy innych chorób, niekoniecznie nadciśnienia. Mogą to być między innymi:

 • bóle głowy
 • uczucie zmęczenia
 • palpitacje serca
 • krwawienia z nosa
 • brak koncentracji
 • drętwienie i/lub mrowienie w końcówkach ciała

doctor checking pressure of patient

Nadciśnienie – skutki

Skutki bagatelizowanego nadciśnienia mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia, dlatego warto jak najszybciej – po zdiagnozowaniu przypadłości – sięgnąć po odpowiednie leki na nadciśnienie. Zbyt wysokie ciśnienie uszkadza narządy wewnętrzne – powoduje przerost lewej komory serca, uszkadza nerki i mózg. Nadciśnienie może być przyczyną pęknięcia naczyń, zatorów, niewydolności serca czy zawału.

Leki na nadciśnienie

Na polskim rynku dostępne są liczne leki na nadciśnienie, które chronią serce i układ krążenia. Najlepsze z nich to preparaty wytworzone na bazie ziołowej, które są bezpieczne dla organizmu, a jednocześnie wysoce skuteczne. Dzięki zawartości różnych substancji aktywnych mają korzystny wpływ nie tylko na układ krążenia, ale też na inne układy i narządy w organizmie człowieka.

Poniżej najskuteczniejsze naturalne leki na nadciśnienie dostępne w Polsce:

 • Aminokwasy AjiPure Cardio

To kompleksowy zestaw aminokwasów mający zbawienny wpływ na układ sercowo-naczyniowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Czynniki_ryzyka_sercowo-naczyniowego. Pomaga regulować ciśnienie i krążenie krwi, ponadto wspomaga syntezę kolagenu, reguluje poziom cukru we krwi i wzmacnia tkanki w układzie krwionośnym.

 • AjiPure L-Arginina

L-Arginina to aminokwas endogenny odpowiedzialny za wytwarzanie azotu w komórkach śródbłonka. W praktyce oznacza to duże wsparcie dla układu sercowo-naczyniowego. Preparat polecany jest w profilaktyce nadciśnienia, poprawia krążenie krwi, obniża poziom cholesterolu i zapobiega powstawaniu skrzepów.

 • Owoce Głogu

Owoce Głogu to preparat ukierunkowany na poprawę pracy serca. Pomaga nie tylko w przypadku nadciśnienia, ale też miażdżycy, dusznicy bolesnej i chorób serca u osób starszych. Preparat zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego, przez co zwiększa się przepływ wieńcowy.

 • Owoce Głogu – ekstrakt

Preparat w postaci ekstraktu to produkt standaryzowany, który ma ściśle określoną zawartość substancji czynnej. W tym przypadku jest to 1,8% witeksyny-2 monoacetylowanej. Aktywność terapeutyczna Ekstraktu z Owoców Głogu została dokładnie sprawdzona i udokumentowana.       

 • Reishi

Reishi to tzw. „grzybek długowieczności” o zbawiennym wpływie na układ sercowo-naczyniowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_niedokrwienna_serca. Bierze udział nie tylko w profilaktyce i leczeniu nadciśnienia, ale także obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz cukru we krwi. Przeciwdziała też powstawaniu groźnych skrzepów. Tak jak w przypadku Owoców Głogu – ekstrakt z Reishi również jest produktem standaryzowanym. Zawartość substancji czynnej – polisacharydów – określono tu na 10%. Ekstrakt z Reishi w działaniu nie różni się od swojej podstawowej wersji.

 • Olej z Orzechów Cedrowych

Działanie profilaktyczne wobec nadciśnienia oraz zdolność leczenia tej przypadłości Olej z Orzechów Cedrowych zwdzięcza zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Wspiera również układ pokarmowy, obniża poziom cholesterolu, zapobiega miażdżycy, ma pozytywny wpływ na skórę i łagodzi objawy cukrzycy.

 • Olej Czosnkowy

Jeśli chodzi o leki na nadciśnienie, to ten preparat będzie strzałem w dziesiątkę. Usprawnia pracę układu krążenia, reguluje ciśnienie krwi, równoważy poziom lipidów i lipoprotein, hamuje zlepianie się płytek krwi. Znacznie podnosi odporność organizmu.

Rate this post