artistic photograph of blonde woman and sunlight


Ciekawa jestem czy pamiętacie jak byliście dzieckiem i każde mycie włosów było dla was katorga, bo szampon zdradziecko dostawał się do waszych oczu i niemiłosiernie szczypał. Ja pamiętam to doskonale. Dziś już po tym niemiłym wrażeniu nie pozostał nawet ślad, może dlatego, ze umiem szczelnie zamknąć oczy, może dlatego że stałam się mniej wrażliwa, a może produkowane szampony nie są już tak drażniące.

Wszystko jest możliwe…

Wszystko jest możliwe. Jednak jeśli jest się mamą małego dziecka, to koszmar własnego dzieciństwa powraca przy próbach umycia głowy latorośli. Znów czeka nas płacz i próba ucieczki przy każdym zbliżeniu się z butelką szamponu do włosów dziecka. Jednak istnieje kilka sposobów, aby pomóc sobie i maluszkowi w tych koniecznych zabiegach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Przede wszystkim warto poradzić się sprzedawczyni w dziale z kosmetykami dla dzieci, który z nich jest najbardziej przyjazny dla skóry dziecka, a przez t będzie go najmniej drażnił, jeśli dostanie się do oczu. Jeśli mamy problem z uzyskaniem tego typu informacji poszukajmy opinii na forach, popytajmy znajomych, może ktoś poleci nam stosowanie konkretnego szamponu dla dzieci.

W wyborze odpowiedniego szamponu dla naszego dziecka…

W wyborze odpowiedniego szamponu dla naszego dziecka może pomóc także opakowanie. Butelka z ulubioną postacią z kreskówki albo bajeczki powinna pomóc przełamać lody i skutecznie zachęcić maluszka do kąpieli i mycia włosków. Piękny owocowy zapach to także atut, oczywiście jeśli maluszkowi zaznaczymy, że zawartości nie można pić pod żadnym pozorem. Miłych poszukiwać w drogerii, życzę zatem.

Rate this post